دشت دریاسر

دشت دریاسر

دشت دریاسر ملقب به بهشت اردیبهشت ایران، دشتی است سرسبز و مملو از گل‌های زردرنگ بابونه. این دشت خوش آب و هوا که در ارتفاع بیش از دوهزار متر از سطح دریا واقع شده است، بین چهار کوه محصور شده است. شهرت این منطقه  به دلیل موقعیت و محل قرارگیری دشت دریاسر میباشد. دریاسر از سمت شرق به طالقان و از سمت جنوب غربی توسط کوه‌های الموت احاطه گشته است. این منطقه ی زیبا و بکر از جاذبه های گردشگری جاده دوهزار در منطقه عسل محله  و جنوب غربی شهرستان تنکابن است.

تفریحات

از جمله تفریحاتی که می‌توان در این دشت زیبا انجام داد می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

پیاده روی در طبیعت: یکی از بهترین کارهایی که می‌توان در طبیعت انجام داد، پیاده روی و استشمام هوای تازه می‌باشد.

کوهنوردی: از آنجایی که این دشت زیبا در میان کوه‌هایی مرتفع محاصره شده است، اگر اهل کوهنوردی هستید می‌توانید در کوه های اطراف به کوهنوردی بپردازید. از جمله کوه‌ها می‌توان به کوه‌های خشچال، سیالان، تنگ لات خان بن، سیاه کل و کل تلا اشاره کرد.

نگاه کردن به آسمان پر ستاره در شب: اگر جزو کسانی هستید که به نجوم علاقه دارید، می‌توانید تماشای آسمان شب را در این دشت زیبا تجربه کنید. در این دشت آلودگی های نوری کم بوده و می‌توانید ستاره های درخشان و شهاب سنگ ها را مشاهده کنید.

برپایی پیک نیک: می‌توانید با همراه داشتن لوازم ضروری برای برپایی بساط پیک نیک در طبیعتی زیبا و دلنشین این کار را در کنار خانواده و یا دوستانتان انجام دهید. در این منطقه به دلیل وجود آب و چشمه‌های متعدد، می‌توانید آب کمتر همراه خود ببرید. البته این نکته را فراموش نکنید که اگر می‌خواهید از آب این چشمه برای آشامیدن استفاده کنید، آن را حتما پیش از مصرف تصفیه کنید.

عکاسی در طبیعت: با وجود این همه زیبایی طبیعت که همگی در یک جا کنار هم جمع شده‌اند، تصاویری خاطره انگیز و دلنشین را ثبت نکرد. پس به همراه داشتن دوربین عکاسی و یا موبایل دوربین دار در این سفر لازم است.

دشت دریاسر
دشت دریاسر

بهترین زمان سفر به دریاسر

اگر قصد سفر و بازدید از دشت دریاسر تنکابن را دارید، بهتر است بدانید که این منطقه در فصل‌های مختلف سال دارای زیبایی‌های خاص خود بوده و می‌توان در هر فصلی که به آن سفر می‌کنید از شگفتی‌های موجود در آن لذت ببرید. همچنین هرسال و در اواسط اردیبهشت ماه، به دلیل رویش گل‌های زرد رنگ زیبایی که سرتاسر دشت را فرا می‌گیرند، همایش‌های کوهپیمایی با حضور جمعی از کوهنوردان از تمام ایران برگزار می‌شود. بهترین فصلی که می توانید برای سفر به دشت دریاسر انتخاب نمایید فصل بهار می‌باشد. در فصل تابستان می‌توانید با برپایی کمپین در شب‌ها از دیدن ستاره باران و شهاب باران لذت ببرید. در فصل پاییز دشت را در رنگارنگ ترین حالت ممکن خود و ریزش برگ‌ها مشاهده خواهید کرد. همچنین در فصل زمستان کوه‌هایی که اطراف دشت را احاطه کرده‌اند پر از برف می‌شوند و به علت وجود این کوه ها، تمام دشت نیز پوشیده از برف می‌شوند و منظره‌ای زیبا و دلنشین را به وجود می‌آورند.

دشت دریاسر

اگر قصد دارید به دریاسر زیبا سفر کنید و دنبال تورهای جذاب و خاطره انگیزهستید، میتوانید با کژوان تماس بگیرید و از وضعیت تور ها باخبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *