ساحل بنود

ساحل بنود

بنود یکی از روستاهای جنوب شرقی استان بوشهر است که به دلیل دارا بودن ساحل صخره‌ای بسیار جذاب و فاصله کمی که با دریا دارد بسیار معروف بوده و در بین توریست‌ها محبوب می‌باشد. این ساحل بسیار زیبا دارای غارهایی نیز می‌باشد که دهانه‌ای رو به دریا و ساحل دارند و این نیز یکی دیگر از دلایل محبوبیت آن است. ساحل زیبای بنود در مجاورت روستای بنود و در 35 کیلومتری عسلویه استان بوشهر واقع شده است. این ساحل زیبا در جنوبی ترین نقطه از استان بوشهر قرار گرفته است و می‌توانید در 6 کیلومتری چاه مبارک شهرستان عسلویه وارد جاده‌ی آن شوید.

ساحل بنود

بهترین زمان برای سفر به این ساحل اواسط پاییز، زمستان و همچنین اوایل فصل بهار است، زیرا در این مواقع ساحل دارای آب و هوایی بسیار مطبوع و لذت بخش است. همچنین شایان ذکر است که ساحل بنود در آخر هفته ها بسیار شلوغ می شود و بهتر است که در اواسط هفته از آن دیدن کنید.

اگر علاقه‌مند به کمپ زدن هستید نیز می‌توانید شب را در این ساحل زیبا کمپ بزنید. همچنین در صورت عدم علاقه به این کار، می‌توانید در عسلویه و یا بندر سیراف اقامت داشته باشید. با توجه به اینکه ساحل بنود هیچ نوع امکاناتی ندارد، حتما آب و مواد غذایی به همراه خود داشته باشید.

ساحل بنود

صخره‌های سنگی با اشکال مختلف که با هنرمندی باد و باران به وجود آمده‌اند هنگام غروب لحظه‌های بی‌نظیری را برای هر بیننده‌ای خلق میکنند. غارهای دریایی منطقه بنود دارای دو دهانه است به طوری که پس از ورود به غار با غار بزرگتری روبه‌رو می‌شوید. این ساحل زیبا یکی از لوکیشن‌های فیلم حضرت محمد (ع) ساخته مجید مجیدی بود که البته تمام سازه‌های مربوط به این فیلم رو تخریب و جمع‌آوری کردند.  خانه‌های گلی و صخره‌های سنگی کنار ساحل زیبای بنود می‌تواند لحظات آرامبخشی به شما هدیه کند.

پارک ساحلی بنود

پارک ساحلی نخل تقی بزرگترین پارک ساحلی جنوب ایران است که مساحتی ۱۶ هکتاری دارد و چنانچه ۳۳ کیلومتر از ساحل بنود فاصله بگیرید می‌توانید یکی دیگر از جاذبه های گردشگری این روستا را به تماشا بنشینید و لحظات شاد و مسرت بخشی را برای شما به ارمغان می‌آورد. در این پارک ساحلی می‌توانید از امکانات تفریحی آن همچون پیاده‌روی، دوچرخه‌ سواری، ماهی‌گیری ، بازدید از فانوس دریایی، نوشیدن قهوه در کافی‌ شاپ لنجی، پیست اسکیت، باشگاه بدن‌ سازی و ورزش های آبی لذت ببرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *