هیراپولیس

هیراپولیس

هیراپولیس، شهری باستانی در استان دنیزلی ترکیه، که در طول تاریخ با تأثیر یونان باستان و روم باستان شکوهمند شده است. نام هیراپولیس به معنای شهر آبگرم است و به دلیل منابع آبگرم طبیعی و باغ‌های زیبا، مقصدی برای درمان و استراحت بوده است. شهر هیراپولیس در کنار رودخانه پاموکاله قرار گرفته است. در طول تاریخ، هیراپولیس به عنوان یک مرکز درمانی معروف شناخته شده است. آبگرم‌های معدنی و آبگرم طبیعی در این منطقه به خاطر خواص درمانی و آرامش‌بخشی که دارند، جاذبه‌ای برای مراجعه و درمان بیماران از همه جا شده‌اند. از دوران روم باستان به بعد، هیراپولیس به یکی از مهم‌ترین مقاصد تفریحی و سلامت در منطقه تبدیل شد. مردم از نزدیک و دور به شهر آمده و در آبگرم‌ها، حمام‌ها و آبشارها استراحت کرده و از خواص درمانی آب‌های گرم برخوردار شده‌اند. امروزه، بازدیدکنندگان هیراپولیس می‌توانند با تماشای آثار باستانی شهر، بازسازی‌های تاریخی و آثار هنری، به دستاوردهای فرهنگی و معماری گذشته بیندیشند. این شهر باستانی در سال 1988 به عنوان بخشی از میراث جهانی یونسکو شناخته شده است و هنوز هم مقصدی برای علاقمندان به تاریخ و فرهنگ باستانی است. بازدید از هیراپولیس تجربه‌ای خارق‌العاده است، زیرا شما در برابر بزرگنمایی و جلال شهر باستانی می‌ایستید.

هیراپولیس

دیدنی های هیراپولیس

تئاتر باستانی: تئاتر هیراپولیس یکی از بزرگترین و بهترین تئاترهای حفظ شده در ترکیه است. ظرفیت 15.000 تماشاگر دارد و در قرن دوم پس از میلاد ساخته شده است.

معبد آپولو: معبد آپولو معبد مهمی در هیراپولیس بود که در قرن سوم قبل از میلاد ساخته شده. امروزه تنها چند ستون و بقایای معبد باقی مانده است.

نیمفائوم: نیمفائوم یک بنای تاریخی آبی چشمگیر است. این بنا در قرن دوم میلادی به عنوان چاه و منبع آب برای شهر ساخته شد.

چشمه های آب گرم: هیراپولیس به خاطر چشمه های آب گرمش معروف است که از قدیم به دلیل خواص درمانی آن‌ها ارزش زیادی داشته‌اند. در استخر شنا کنید یا از ماساژ در یکی از اسپاهای متعدد لذت ببرید.

باستان شناسی موزه: در موزه باستان شناسی هیراپولیس، آثار و نمایشگاه های زیادی در مورد تاریخ شهر پیدا خواهید کرد.

هیراپولیس

موزه باستان‌شناسی هیراپولیس

در یک ساختمان قدیمی که حمام خانه رومی بوده است موزه‌ای شکل گرفته که به موزه باستان‌شناسی شهر هیراپولیس، شهرت یافته است. در این موزه، که عمدتا به‌عنوان کتابخانه و محل نگهداری آثار تاریخی ظریف مورد استفاده قرار می‌گیرد، اشیایی جمع آوری شده است که مربوط به تاریخ شهر هیراپولیس است. این اشیا شامل مجسمه‌ها و قبرهای قدیمی و دیگر موارد مربوط به تاریخ شهر است. این موزه در دو بخش تشکیل شده است، یک بخش روبازکه در آن آثار سنگی مرمرین نگهداری می‌شود و بخش سربسته موزه، محل کتابخانه موزه و جایی برای نگهداری آثار تاریخی کوچکتر به شمار می‌رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *